sachdol4.jpg

Vítězem XXIII. ročníku Memoriálu Karla Bartoše se stal Jakub Roubalík.

V sobotu 27.5.2017 se odehrál již dvacátýtřetí ročník tohoto populárního turnaje. Letos jsme přivítali štamprlkou slivovice a dolněmčanským vdolečkem osumdesát tři hráčů nejen z České republiky, tak i ze Slovenska. Dokonce do našich končin zavítal i jeden hráč z Francie.
Pohled do zaplněného sálu od předních šachovnic.
Pohled do zaplněného sálu od předních šachovnic.
Většinou na předních deskách jsme mohli vidět soupeřit  čtyři mezinárodni mistry a čtyři fide mistry s ostatními hráči. Sem tam se povedlo jim uzmout nějaký ten bodík, ale konečné pořadí mluví za vše.  Turnaj zahájil Starosta obce Dolní Němčí  Ing.František Hajdůch s ředitelem turnaje Antonínem Světínským. 
Tak, a teď už půjde do tuhého. Turnaj je zahájen.
Tak, a teď už půjde do tuhého. Turnaj je zahájen.
O pohodový průběh turnaje se postaral František Vrána, který  turnaj nejen řídil, ale si jej i zahrál a obsadil skvělé třetí místo. Novinkou byl zvěřinový guláš, na kterém si hráči mohli pochutnat po čtvrtém kole o menší přestávce. Dnešní  šachové zápolení  nejlépe vyšlo těmto třem bojovníkům. Na prvním místě se umístnil nejvýše nasazený  Roubalík Jakub, který získal 7 bodů a povolil jen čtyři remízy. Na druhém místě se umístnil IM Sosna Jan, taky 7 bodů a jako přes kopírák pět výher a čtyři remízy. Mezi prvním a druhým místem rozhodovalo až třetí pomocné hodnocení  sonneborn, rozdílem 0,25 setin. Na třetím místě se umístil FM František Vrána, taky 7 bodů. Tan však povolil jednu prohru a dvě remízy. Zde už rozhodnul první buchholz. Vítězům gratulujeme. 
Šťastných tři krát sedm, oko bere. Zleva: IM Sosna Jan, Roubalík Jakub, FM Vrána František.
Šťastných tři krát sedm, oko bere. Zleva: IM Sosna Jan, Roubalík Jakub, FM Vrána František.
Celkem byli ohodnoceni hráči do patnáctého místa. Dále byli ještě oceněni nejlépe umístění hráči podle elových kategorií.  Ocenění  taky dostal nejstarší hráč turnaje Macura Emil a taky nejmladší hráč turnaje Kureš Michael. Jako nejlepší hráč Dolního Němčí získal ocenění Čechál Martin.  Ceny byly rozdány. Vdolečky sa snědly, slivovica sa vypila a guláš sa zbaštíl, tak hurá do Vlčnova na slavnosti. Poděkování patří sponzorům za pěkné finační ceny, kuchařkám za skvělý guláš, Františkovi Vránovi za bezproblémové řízení turnaje. Společné foto letos nemám, ale přesto se mi povedla udělat fotografie, tedy na přání některých hráčů s Naomi "Campbell".   
Šachová pyramida. Radek Štos, Roman Burda, Karafiát Zdeněk a uprostřed Naomi "Campbell".
Šachová pyramida. Radek Štos, Roman Burda, Karafiát Zdeněk a uprostřed Naomi "Campbell".
Letošní , pěkný turnaj je za námi, a tak mi nezbývá , než Vás pozvat na 24.ročník turnaje, opět v kulturním domě, kdy nebude chybět dolněmčanský vdoleček a slivovička, i když letos všecko zmrzlo a možná budem muset probrat skalní zásoby.

Fotogalerii z turnaje naleznete zde.
Výsledkovou listinu naleznete v příloze a podrobné výsledky naleznete zde.
 
Symerský Petr
 
29.05.2017 10:56:06
Symersky Petr

Líbí se Vám stránky ? Postupně je budeme vylepšovat.

Ano (29 | 83%)
Ne (6 | 17%)
Copyright ŠK Dolní Němčí 2015
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one