sachdol4.jpg

V Dolním Němčí zvítězil IM Vojtěch Plát.

V sobotu 23.5.2015 se konal v Dolním Němčí již 21. ročník Memoriálu Karla Bartoše ve zkrácené hře. Turnaje se zúčastnilo 63 hráčů, čili o jednoho míň než v minulém ročníku. Ale zato, tento ročník byl podstatně silnější,  protože se ho zúčastnili  tři mezinárodní mistři a čtyři fide mistři. Řeknu pár zvučných jmen IM Plát Vojtěch, IM Zpěvák Pavel, IM Sosna Jan, FM Karlík Vladimír, FM Mudrák Josef, FM Vrána František a FM Cagašík Tomáš.
Těmto silným hráčům se snažili oponovat jak hráči ze Slovenka (Dobrotka Martin, Abel Peter, Reisel František), tak i hráči od nás (Koutný Petr, Uřičář Jakub, Juříček Stanislav, Hudaček Josef, František Křížek).
Po velkém boji, kdy dokonce ve čtvrtém kole ztratil IM Vojta Plát celý bod s FM Františkem Vránou se do čela turnaje dostal FM Cagašík a FM Karlík Vladimír, spolu se Stanislavem Juříčkem. Což znamenalo, že se bude bojovat o první místo až do posledního kola. Nakonec IM Vojta Plát potvrdil, že je v turnaji favoritem č.1 a o půl bodu uhájil prvenství v turnaji. Druhý skončil FM Vladimír Karlík a třetí FM Tomáš Cagašík.
DSC08360.JPG
Výsledková listina: http://chess-results.com/tnr174606.aspx?lan=5&art=1&turdet=YES&wi=821
Na závěr musím poděkovat pořadatelům za pěkné finanční ceny. Přes drobné potíže, které způsobily protáhnutí začátku turnaje, se turnaj určitě povedl. Poděkování taky patří zkušenému Františkovi Vránovi, který turnaj nejenom, že řídí, ale taky sám hraje.

Fotogalerie z turnaje:http://sachdolninemci.rajce.idnes.cz/Dolni_Nemci_23.5.2015/
27.08.2015 18:24:58
Symersky Petr

Líbí se Vám stránky ? Postupně je budeme vylepšovat.

Ano (29 | 83%)
Ne (6 | 17%)
Copyright ŠK Dolní Němčí 2015
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one